Призови места за учениците на СМГ на LXVIII Национална олимпиада по математика

Скъпи ученици, уважаеми родители и приятели на СМГ „Паисий Хилендарски“,

В периода 12 – 15 април 2019 г. в град София се проведе LXVIII Национална олимпиада по математика. Организатори на олимпиадата са Министерство на образованието и науката и Регионално управление на образованието – София-град, а домакини на състезанието – Регионално управление на образованието – София-град и Софийска математическа гимназия „Паисий Хилендарски“.

За финалния кръг националната комисия бе класирала 64 ученици на СМГ, които се представиха отлично. 
Голямо признание за добрата подготовка на учениците е и класирането на 7 от тях в  състава на т. нар. Разширен национален отбор по математика за 2019 г. Припомняме, че по Регламент за определяне на националния отбор за участие в Международната олимпиада по математика (МОМ) първите 12 ученици в класирането на националния кръг на олимпиадата в категория IX-XII клас образуват разширения национален отбор за МОМ. При равенство в точките се допускат всички ученици със съответния равен брой точки, както се случи и тази година. 


Учениците от СМГ, които са част от състава на Разширения отбор са:
- Евгени Стаев Кайряков, преподавател Илиана Цветкова, 11 клас - II място;
- Борислав Калоянов Антов, преподавател Петя Тодорова, 12 клас - I награда;
- Иван-Александър Веселинов Мавров, преподавател Петя Тодорова, 12 клас - I награда;
- Иво Владиславов Петров, преподавател Илиана Цветкова, 11 клас - II награда;
- Стефан Мартинов Хаджистойков, преподавател Елена Киселова, 10 клас - III награда;
- Владимир Пламенов Петков, преподавал Елена Киселова, 10 клас - IV награда;
- Къонг Виет До, преподавател Ваня Данова, 10 клас - IV награда.

След провеждане на Националната олимпиада по математика бяха отличени и наградени следните ученици:

7 клас

 

 

 

Име на ученик:

Преподавател:

Точки:

Място:

Мария Николаева Дренчева

Иван Симеонов

20

III място

Владимир Иванов Бакалов

Линка Минчева

17

II награда

Денимир Николаев Димитров

Линка Минчева

15

III награда

Явор Пламенов Василев

Иван Симеонов

15

III награда

 

 

 

 

8 клас

 

 

 

Име на ученик:

Преподавател:

Точки:

Място:

Илияс Башир Номан

Илия Костов

21

I място

Иван Тодоров Тагарев

Илия Костов

18

I награда

 

 

 

 

9 – 12 клас

 

 

 

Име на ученик:

Преподавател:

Точки:

Място:

Евгени Стаев Кайряков

Илиана Цветкова

41

II място

Борислав Калоянов Антов

Петя Тодорова

34

I награда

Иван-Александър Веселинов Мавров

Петя Тодорова

34

I награда

Иво Владиславов Петров

Илиана Цветкова

27

II награда

Стефан Мартинов Хаджистойков

Елена Киселова

25

III награда

Владимир Пламенов Петков

Елена Киселова

24

IV награда

Къонг Виет До

Ваня Данова

24

IV награда

 

Лауреати от Националния кръг на олимпиадата по математика са: Борислав Калоянов Антов и Иван-Александър Веселинов Мавров. 
Носители на отлични оценки са: Борислав Калоянов Антов; Иван-Александър Веселинов Мавров; Кирил Каменов Трифонов; Пламен Тодоров Иванов; Борис Александров Барбов.


Специални поздравления за нашите ученици, заели призовите места. Отново ни накарахте да се гордеем с Вас!
Пожелаваме Ви още много успехи, покорени върхове и сбъднати мечти!