Седем медала за СМГ от Националната олимпиада по химия и ООС – 2026
Скъпи ученици и учители, уважаеми родители,
В периода от 20. до 23. март 2026 година в гр. Ямбол се проведе 58-тата Национална олимпиада по химия и опазване на околната среда. В надпреварата участваха 115 ученици разделени в пет възрастови групи. Представянето на състезателите бе в обявените два кръга на олимпиадата – теоретичен и експериментален.
СМГ участва с отбор от 27 ученици, които се представиха блестящо. Нашите възпитаници отново завоюваха челните места в четири от петте състезателни групи.
Първа състезателна група (7. клас):
- Андрей Калинов – златен медал /2-ро място/;
- Никола Тодоров – бронзов медал /3-то място/.
Втора състезателна група (8. клас):
- Елия Цанкова – сребърен медал /2-ро място/.
Четвърта състезателна група (10. клас):
- Йоан-Асен Христов – бронзов медал /3-то място/.
Пета състезателна група (11.–12. клас):
- Стоян Милев, 11. клас – златен медал /1-во място/;
- Дамян Иванов, 11. клас – сребърен медал /2-ро място/;
- Никола Нинков, 12. клас – бронзов медал /3-то място/.
Отличните резултати на нашите ученици са плод на любознателността, упоритостта и трудолюбието им и на вдъхновената, неуморна и ползотворна работа на техните учители по химия. Поздравления за всички наши ученици и техните учители!
