Скъпи ученици, уважаеми родители и приятели на СМГ „Паисий Хилендарски“,

на 25-26.04.2026 в Плевен се проведе националния кръг на олимпиадата по физика. Нашите ученици посетиха слънчевия Плевен като освен разходки и добро настроение намериха и решения на много от поставените им задачи.

Нека поздравим всички наши ученици, които се пребориха с областния кръг на олимпиадата и се класираха на национален – тази година те са 49 души! А на националния кръг те успяха да спечелят седем медала и правото наши ученици да представят България на Евпорейската и Международната олимпиада по физика.

Поздравления на медалистите ни, а именно:

  • 7 Клас: Мария Георгиева (Сребро) ; Теодор Лалов (Бронз)
  • 8 Клас: Панайот Панайотов (Бронз)
  • 9 Клас: Петър Петров (Сребро) ; Бижо Бижев (Бронз)
  • 10 Клас: Максим Босилков (Злато) ; Кирил Момчилов (Сребро)

Поздравления и на деветте ни ученици, които се класираха за втория ден на състезанието в тема 11-12 клас и за най-добрите резултати в тази тема: Христо Христов, Атанас Гочев и Красимир Тухчиев.

Пожелаваме на учениците да бъдат все така запалени по физиката, тя все така да им носи удоволствие и все така трудът им да дава високи резултати – както придобити умения, така и спечелени медали и грамоти!

Поздравления и за учителите им, чиито неуморен труд е съществена част от успехите: Христо Пеев ; Илиян Илиев ; Георги Александров; Ива Кирова; Таквор Баронян; Енислав Николов!