В периода 24–26 април 2026 г. в гр. Копривщица се проведе националният кръг на XIX олимпиада по история и цивилизации. От допуснатите осем ученици от СМГ участие взеха шестима:

  • дванадесетокласниците Деница Воденичарска (12 Б) и Никола Минков (12 Е), с учител по история и цивилизации г-н Богдан Чиновски;
  • Кристиян Станишев (10 А), с учител по история г-н Георги Стоилков;
  • Дария Савчева (7 Б), Ралица Тотева (7 Д) и Стефан Станев (7 Д), с учител по история г-жа Надя Борисова.

Седмокласничката Ралица Тотева завоюва първо място във възрастовата си група, постигайки отличен резултат – оценка 6.00 както на писмената, така и на устната част. Тя бе наградена от заместник-министъра на образованието и науката д-р Емилия Лазарова.

Поздравяваме всички участници и техните преподаватели за постигнатите резултати!

Споделяме снимки и линк към новината в сайта на МОН.

https://photos.app.goo.gl/SXPorDCHPAHJsiZU8

https://www.mon.bg/news/trima-laureati-na-naczionalnata-olimpiada-po-istoriya-i-czivilizaczii/